İşlem Rehberi

ÜYE OLMA ADIMLARI
 • Ziya.com.tr'ye üye olmak için ana sayfamızdan, sağ üst köşede yer alan "Giriş Yap/Üye Ol" a tıklayın, açılan sayfada Üye Ol altındaki Ad, Soyad, E-Posta, Şifre, Cep Telefonu bilgilerini eksiksiz doldurun.
 • Eğer periyodik olarak e-posta adresiniz ve cep telefonunuz aracılığınızla sizinle iletişim kurulmasını istiyorsanız, "Kampanyalardan haberdar olmak için elektronik ileti almak istiyorum." başlıklı kutucuğu işaretleyebilirsiniz.
 • "Üyelik sözleşmesini okudum ve kabul ediyorum." kutucuğunu işaretleyip "ÜYE OL" butonuna tıklayarak üye olabilirsiniz.
 • Ana sayfamızdan sağ üst köşede yer alan isminizi tıkladığınızda açılan sayfada üyelik bilgilerinizi, adreslerinizi, favorilerinizi, siparişlerinizi, indirim kuponlarınızı görüntüleyebilirsiniz.
 • "Bilgilerim" sekmesinden kişisel bilgilerinizi ve ticari elektronik ileti alma tercihlerinizi değiştirebilirsiniz.
 • "Adreslerim" sekmesinden yeni adres bilgisi girebilir, adreslerinizi silebilir veya girdiğiniz adresleri düzenleyebilirsiniz.
 • "Siparişlerim" sekmesinden siparişlerinizi görebilir ve son durumları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
 • "Şifre değiştir" sekmesinden şifrenizi güncelleyebilirsiniz.
ÜYE GİRİŞİ ADIMLARI
Ziya.com.tr ana sayfamızdan, sağ üst köşede yer alan "Giriş Yap/Üye Ol" a tıklayın, açılan sayfada Giriş Yap altındaki E-Posta ve Şifre alanlarına, üyeliğinizi oluştururken kullandığınız e-posta ve şifrenizi girin. "Giriş Yap" butonuna basın. Eğer şifrenizi unuttuysanız, "Şifremi Unuttum?" linkine tıklayın, açılan sayfadaki e-posta alanına üyeliğinizi oluştururken kullandığınız e-posta adresinizi girin ve "Gönder" butonuna basın. Şifreniz size e-posta ile bildirilecektir.
ÜRÜN SATIN ALMA ADIMLARI
 • Ziya.com.tr adresine giriş yaparak alışverişe başlayabilirsiniz. Alışveriş yaparken seçtiğiniz ürünleri, renk ve beden tercihlerinizi yaparak, sepetinize "SEPETE EKLE" butonu ile ekleyebilirsiniz. Sepetinize ürün eklediğinizde sağ üst köşede açılan pencerede eklediğiniz ürün veya ürünleri, sepet tutarınızı görebilirsiniz. Aynı penceredeki "Sepete Git" butonuyla "Sepet Bilgilerim" sayfasına, "Satın Al" butonuyla ödeme için "Teslimat ve Fatura Bilgileri" sayfasına yönlendirileceksiniz.
 • "Sepete Git" butonuyla ulaştığınız "Sepet Bilgilerim" sayfasında adet kısmından ürününüzün adetini değiştirebilir, Hediye paketi istiyorum seçeneği ile Hediye paketi hizmeti ekleyebilir, indirim kupon kodu uygulayabilir, "Kaldır" ile ürünü sepetinizden çıkarabilirsiniz.
 • Alışverişe devam etmek istiyorsanız; "Alışverişe geri dön" butonuna tıklayarak, alışverişinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Farklı bir ürün daha sepetinize eklemeden, direkt satın alma yapmak istiyorsanız, "Satın Al" butonuna tıklayarak ilerleyebilirsiniz.
 • "Satın Al" butonuna tıkladığınızda ulaştığınız "Teslimat ve Fatura Bilgileri" sayfasında önceden oluşturduğunuz adres bilgileriniz varsa siparişinizin teslimat ve fatura bilgilerini seçebilir, yoksa "Yeni adres ekle" seçeneği ile adres ekleyip, siparişiniz için teslimat ve fatura adresini seçebilirsiniz.
 • Teslimat adresi ve fatura adresi bilgilerinizi oluşturduktan sonra "Devam Et" butonuna tıklayarak "Ödeme Bilgileri" sayfasına ulaşırsınız. Kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra bu sayfada sepetinizdeki ürünler ve miktarı, ödeme seçeneğinizin doğrulunu kontrol etmeniz; Ön Bilgilendirme Koşulları'nı ve Mesafeli Satış Sözleşmesi'ni okuyarak, sayfanın altında yer alan "Tüm bilgileri gördüm. Ön Bilgilendirme ve Sözleşmeyi okudum, içeriklerini kabul ediyorum ve onaylıyorum." kutucuğunu işaretleyip, "Alışverişi Tamamla" butonuna tıklayabilirsiniz.
 • Siparişiniz ile ilgili bilgiler e-posta adresinize de gönderilmektedir.
 • "Alışverişi Tamamla" butonu kullanılarak yapılan alışverişlerde; banka ya da Ziya Güvenlik Birimi gerekli durumlarda, siparişiniz ile ilgili onay alabilmek için kredi kartı sahibine, sistemlerinde kayıtlı bir telefon numarasından ve/veya e-posta adresinden ulaşması gerekebilir. Kredi kartı sahibine kayıtlı iletişim bilgilerinden ulaşılamaz ise siparişiniz kredi kartı sahibinin güvenliğini sağlamak amacı ile iptal edilebilmektedir.
 • Siparişinizin banka tarafından onay alabilmesi için; bankanızda ve sitemizde kayıtlı kişisel iletişim bilgilerinizin güncellenmiş olması gerekmektedir.
BİLGİLENDİRME
 • İşleminiz tamamlanmadan önce bilginize sunulacak Mesafeli Satış Sözleşmesi'ni satış tamamlandıktan sonra sisteme gireceğiniz elektronik posta adresinize göndereceğiz ve altı ay süreyle sizin için saklayacağız. Satış tamamlandıktan sonra internet sitemiz üzerinden Mesafeli Satış Sözleşmesine ulaşmanız mümkün olmayacaktır.
 • Siparişiniz tamamlanmadan önce girdiğiniz verilerin doğruluğunu kontrol edebilmeniz amacıyla sipariş özetiniz ekrana yansıyacaktır. Bu aşamada siparişin tamamlanmasından önce kapat işaretini (X) kullanarak siparişinizi iptal edebilirsiniz.
 • "Tüketici, şikâyetine ilişkin bir uyuşmazlık söz konusu olması hâlinde Tüketici Hakem Heyetlerine veya Tüketici Mahkemelerine başvurabilir. Tüketici hakem heyetlerinin, uyuşmazlıklara bakmakla görevli ve yetkili olmalarına ilişkin parasal sınırlar;
  1. İlçe tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır, 2.200 Türk Lirası,
  2. Büyükşehir statüsünde olan illerdeki il tüketici hakem heyetleri için parasal sınır, 2.200 Türk Lirası ile 3.300 Türk Lirası arası,
  3. Büyükşehir statüsünde olmayan illerin merkezlerindeki il tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır, 3.300 Türk Lirası,
  4. Büyükşehir statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerdeki il tüketici hakem heyetleri için parasal sınır, 2.200 Türk Lirası ile 3.300 Türk Lirası arası olarak tespit edilmiştir.
 • Bu değerlerin üzerindeki uyuşmazlıklar için tüketici hakem heyetlerine değil, tüketici mahkemelerine başvuru yapılır. Yetkili merci, tüketicinin yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yer tüketici hakem heyeti ve tüketici mahkemeleridir.
 • Uyuşmazlık hâlinde ayrıca tahkim ve arabuluculuk gibi ülkemizde kabul edilen tüm alternatif uyuşmazlık çözüm yollarına başvurabilirsiniz. Alternatif uyuşmazlık çözüm yollarının daha hızlı, daha ekonomik ve daha etkin olduğu bilinmektedir. Bu çözüm yollarına başvurmak, hukuki çözüm yollarına başvurma hakkınızı ortadan kaldırmayacaktır."
YUKARI GERİ DÖN